Nebezpečný príbeh transplantácie

Autor: Radoslav Herda | 18.1.2013 o 21:33 | (upravené 19.1.2013 o 8:53) Karma článku: 10,63 | Prečítané:  2365x

Existuje iba jediná krajina, kde dostanete zaručený termín na transplantáciu dopredu. Následne prídete do nemocnice, zaplatíte poplatok, urobia vám potrebné testy, nájdu vhodného darcu a urobia transplantáciu. Častokrát nezáleží na tom, či je to srdce, pľúca, ľadviny, obličky alebo iba rohovka. V iných krajinách, ako táto, to ale nie je možné. Jednoducho vám to v nich nevedia zaručiť.

Čo potrebujete mať vy?

1, veľkú finančnú hotovosť za transplantáciu

Čo potrebuje mať nemocnica?

1, okamžitý výber nového orgánu z veľkého počtu živých a zdravých darcov

2, úplné spektrum darcov so všetkými typmi tkanív a krvných skupín

3, lekárov ochotných usmrtiť daných darcov

4, systém, ktorý nepotrestá lekárov za ich usmrtenie

A keďže nechcem žiť na zemi, kde by to bolo možné, tak píšem. Tá krajina je prirodzene Čína a to, čo som dlžný dodať sú podklady k jednotlivým bodom.


Podklady k úvodu:

a, plánovaná operácia izraelského pacienta v Číne

Dr. Jacob Lavee, bývalý předseda Izraelské transplantační společnosti:
„Můj příběh začíná v roce 2005, kdy mi jeden z mých pacientů sdělil neobvyklou zprávu: byl už unaven čekáním na vhodného dárce srdce a jeho zdravotní pojišťovna mu nabídla, aby za dva týdny odjel do Číny, kde se měl v jeden konkrétní den podrobit transplantaci.“ Doktora Jacoba Laveea tato informace znepokojila. Jako kardiochirurg věděl že lidské srdce nemůže mimo lidský organismus dlouho vydržet v životaschopném stavu. Aby tedy bylo možné uzavřít s pacientem smlouvu na konkrétní datum transplantace, musel by se dárce vzdát orgánu předem a ten by mu musel být odebrán těsně před transplantací. Jinak řečeno, jeho smrt by musela být naplánovaná.

http://www.ntdtv.cz/behem-transplantacniho-kongresu-byl-nadnesen-problem-odberu-organu-v-cine

b, garantované maximálne čakacie lehoty

Čínské Mezinárodní centrum sítě transplantační asistence na svých internetových stránkách uvádí: „Může zabrat jen týden, než najdeme dárce vhodné ledviny, maximální lhůta je měsíc…”

http://organharvestinvestigation.net/report0701/report20070131-czech.pdf

c, niekedy postačí týždeň

„Nebude-li s orgánem prvního dárce něco v pořádku, pacient dostane možnost objednat si další orgán a do týdne podstoupit operaci znovu.”

http://organharvestinvestigation.net/report0701/report20070131-czech.pdf

d, v iných krajinách to nie je možné

V kontrastu s tím, průměrná čekací lhůta na ledvinu v Kanadě byla v roce 2003 32,5 měsíce a v Britské Kolumbii dokonce 52,5 měsíce.

http://organharvestinvestigation.net/report0701/report20070131-czech.pdf

 

Podklady k odpovediam Čo potrebujete mať vy?

1, ceny transplantácií v Číne:

napr. obličky 29.000,- USD

http://factsanddetails.com/china.php?itemid=334&catid=13

2, pre porovnanie ceny transplantácií v USA:

napr. obličky 262.900,- USD

http://www.transplantliving.org/before-the-transplant/financing-a-transplant/the-costs/

3, dostatok peňazí:

Volající: Kolik transplantací živých orgánů jste udělal?
Dr. Dai: Dosud asi 400 až 500 případů. Vaše jediná starost bude připravit peníze, dostatek peněz a přijít sem.

http://organharvestinvestigation.net/report0701/report20070131-czech.pdf

 

Podklady k odpovediam Čo potrebuje mať nemocnica?

1a, záplava živých orgánov

"Absence vážně míněných snah podpořit dárcovství orgánů (v kombinaci s krátkými čekacími lhůtami na transplantace v Číně a s velkým počtem provedených transplantací) nám říká, že Čína má záplavu živých orgánů na transplantace, tedy lidí, které mají úřady hned po ruce a mohou je zabít a použít jejich orgány."

http://organharvestinvestigation.net/report0701/report20070131-czech.pdf

1b, okamžitý výber

"Použití orgánů dlouho mrtvého dárce není možné, protože orgán se po smrti rozkládá. Vezmeme-li tvrzení těchto nemocnic za průkazná, říkají nám, že existuje velké množství lidí, kteří jsou nyní naživu a na požádání slouží jako zdroje orgánů."

http://organharvestinvestigation.net/report0701/report20070131-czech.pdf

2a, úplné spektrum darcov

„…průměrná čekací lhůta na dodání jater je jeden týden pro všechny pacienty.”

http://organharvestinvestigation.net/report0701/report20070131-czech.pdf

3a, lekári ochotní usmrtiť darcov

Otázka: Boli aj nejakí ďalší lekári z nemocnice, ktorí sa zúčastňovali operácii vyberania orgánov nasledovníkov Falun Gongu?

Odpoveď: Viem, že nejakí boli. Všetky tieto veci prebiehali tajne. Mnoho lekárov v našej nemocnici boli praktikanti z iných nemocníc. Pretože vláda nechce byť zodpovedná za telá nasledovníkov Falun Gongu, ich životy sú režimom považované za odpad a ich telá sa používali na experimenty pre nových lekárov, ktorí si robili praktikum. Mnoho lekárov prišlo a zasa opustilo nemocnicu, pretože veľmi trpelo tým, že boli zapojení do takýchto vecí. Buď požiadali o preloženie na iné miesto, alebo si zmenili meno. Niektorí boli dokonca zabití, aby sa zahladili stopy a ich totožnosť bola zmazaná z centrálneho registra nemocnice, alebo im zmenili mená. Nikto nevie, kam sa tí lekári podeli.

http://www.velkaepocha.sk/20060321194/Svedkyna-potvrdzuje-existenciu-cinskeho-koncentracneho-tabora-Organy-vyberaju-zivym-vaznom.html

4a, trestnoprávna bezúhonnosť

Navyše, keďže čínske úrady realizujú politiku „zbavenia sa zodpovednosti“ za zabitie nasledovníkov Falun Gongu, smrť nasledovníkov Falun Gongu pre väzenie neznamená veľký problém. Čínska komunistická strana prenasleduje Falun Gong a týmto zamestnancom nemocnice povedali, že nasledovníci Falun Gongu sú v stave neďaleko od smrti preto, že zabili ľudí, alebo boli odsúdení na smrť za nejaké zločiny, alebo sa zbláznili kvôli praktizovaniu Falun Gongu.

http://www.velkaepocha.sk/20060321194/Svedkyna-potvrdzuje-existenciu-cinskeho-koncentracneho-tabora-Organy-vyberaju-zivym-vaznom.html

4b, politické krytie transplantácií

Hoci čínske zákony zakazujú odoberanie orgánov z popravených, nemocnice môžu k tomu získať súhlas od miestnych justičných orgánov.

http://www.velkaepocha.sk/2006022534/Vacsina-cinskych-transplantatov-pochadza-z-organov-vaznov.html

4c, nízke riziko prezradenia

Otázka: Prežili nejakí ľudia z tých 6.000, ktorých zadržiavali po roku 2001?

Odpoveď: Nikto sa nemohol dostať von živý. Ich počet sa neustále zmenšuje. Nasledovníkov Falun Gongu zadržiavaných v Su-ťia-tchune je teraz menej ako predtým.

http://organharvestinvestigation.net/report0701/report20070131-czech.pdf

Mnohých ľudí striaslo pri prvom odstavci. Mňa trasie stále, lebo čím viac informácií získavate, tým jasnejšie vidíte celý ten ľadovec pod vodou. Táto téma je bohužiaľ taká veľká, že dá nielen na jeden článok. Úprimne si však prajem, aby som už o nej v budúcnosti nemusel písať. Záleží na každom z nás, či si úprimne praje, aby sa niečo také nedialo.

Momentálne bol do NR SR predložený návrh rezolúcie o prenasledovaní Falun Gongu v ČĽR. Keby tí poslanci vnímali situáciu ako ja, určite by ju okamžite schválili. Videli by totiž, že praktizujúci Falun Dafa sa iba snažia zlepšovať sa a žiť v súlade s pravdivosťou, súcitom a znášanlivosťou a treba sa postarať o týchto ľudí.

Pre úplnosť pripájam ešte jej znenie: http://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=zakony/cpt&ZakZborID=13&CisObdobia=6&ID=345


Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prieskum Focus: Vládne strany oslabujú

Smer stratil takmer dve percentá. Do parlamentu by sa dostalo aj KDH.

DOMOV

Politika, biznis, vplyv. O čo ide oligarchom v médiách

Odborník na komunikáciu a mediálne štúdiá Václav Štetka hovorí, že oligarchovia médiá skupujú výhradne kvôli svojim záujmom.

BANSKÁ BYSTRICA

V Banskej Bystrici otvorili najmodernejšiu autobusovú stanicu na Slovensku

Dopravná časť je v testovacej prevádzke.


Už ste čítali?